AKTİVİTELER

Pazar günü başlayan kampımızda saat 3’te tanışma ve kamp hakkında bilgilendirme toplantısı düzenliyoruz. Bu nedenle katılımcılarımızın bu saate kadar kampa ulaşmış olmasını bekliyoruz. Toplantının ardından Kayaköy’ü ve tarihini görmek, taş evlerini ve kiliselerini gezmek ve dilerseniz fotoğraflandırmak için küçük bir Kayaköy turu düzenliyoruz. Akşam yemeğinin ardından atölye seçimleri yapıldıktan sonra fotoğraflar ve Kayaköy belgeseli gösterimleri ile devam ediyoruz.

Kamp dönemi dileyen katılımcılarımızla her sabah güne yoga yaparak başlıyoruz. Pazartesi’nden Cuma’ya kadar kahvaltının ardından atölye çalışmalarımız başlıyor ve öğle yemeğine kadar devam ediyor. Öğle yemeğinden sonra ise her gün farklı bir program mevcut.

Pazartesi günü rotamız Darboğaz Plajı. Araçlarla belirli bir yere kadar gidildikten sonra ortalama 25 dakikalık bir yürüyüş ile bu muhteşem koya varıyor ve denizin tadını çıkarıyoruz. Kampa döndüğümüzde akşam yemeğimizi yiyor ve ardından tanışma partisinde eğleniyoruz. The Bluestone grubu da keyifli repertuarıyla gecemize renk katıyor.

Salı günü St. Nicholas Adası’ndayız. Adaya gitmek için önce araçlarla Gemiler Koyu’na iniyoruz. Ardından botlarla adaya geçiş. Adada yüzme keyfinin ardından en güzel gün batımı manzaralarından birini izlemek üzere kilise ve şapellerin içinden keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyor ve deniz fenerine çıkıyoruz.

Çarşamba günü dünyaca ünlü antik yürüyüş parkuru Likya Yolu’nun ortalama 2 saatlik bir dilimini kapsayan rotamızı izleyerek Ölüdeniz’e deniz keyfi yapmaya gidiyoruz.

Perşembe günü ise tatlı su kaynağının yer aldığı Soğuksu Koyu’na yürüyoruz. Gidiş ve dönüşü farklı parkurlarda gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüz her iki yönde de ortalama 40 dakika sürüyor.

Ve son günümüz, Cuma. Kahvaltının ardından tüm gün teknede deniz, güneş ve muhteşem koylarda geziler ile sürüyor. Dönüşte ise akşam yemeğinin ardından atölye çalışmalarımızın ürünlerini paylaşıyoruz. Ardından kapanış partisi…

Cumartesi günü yeniden buluşmak üzere kısa süreli veda zamanı.

– Kamp programımız tanışma toplantısında tekrar paylaşılmaktadır. Bulunulan zaman ve özel durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir. Sürpriz konserler ve organizasyonlar da programa dahil olacaktır.

– Yamaç paraşütü, su kayağı, binicilik, dalış, bisiklet, kano gibi aktivitelere katılmak isteyenler kamp girişinde bilgi verebilir.

kayaköy sanat kampı

2011 yılında kampımız ve yöremizde çekilen videomuzu izlemek için tıklayabilirsiniz.

HABER LİSTESİ

Bizden haber almak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.