ATÖLYELER

FOTOĞRAF, Atölye çalışmaları, makinelerin ve objektiflerin tanıtımıyla başlıyor. Işık ve kompozisyon bilgilerinden sonra uygulamaya geçiliyor. Yürüyüşlerde ve denizde uygulamalar yapılıyor. Köyde at gezintisi sırasında hareket ve pan çekimleri gerçekleştiriliyor. Analog veya dijital makine ile atölyeye katılmak mümkün.

UKULELE, Bu atölyemizde dört telli bir Hawaii enstrümanı olan ve neşeli, minik, enerjik yapısından dolayı Hawaii dilinde “Zıplayan Pire” anlamına gelen Ukulele çalmayı öğreneceksiniz. Toplam dört günlük atölye çalışması sonucunda temel ukulele akor ve ritimlerini, tutuşunu, tab okuma ve arpej tekniklerini, yerli – yabancı karışık bir repertuarla beraber keyifli bir şekilde çalıyor olacaksınız. Atölyede verilen temel eğitim sayesinde kamp sonrasında da kendi kendinize nasıl ilerletebileceğinizi öğrenmiş olacak ve bu neşeli minik dostunuz artık yeni hobiniz olarak hayatınızda yerini alacak. Atölyemizde sınırlı sayıda ukulele bulunmakla beraber eğer varsa veya almak istiyorsanız kendi ukulelenizi getirmeniz tavsiye edilir☺️

DERİ ATÖLYESİ, Atölye çalışması, deri işleme zanaatına ait temel dikiş tekniklerini öğrenerek başlıyor. Özel beceri gerekmeksizin kısa sürede öğrenilen teknikler ile renkli parça derilerden istenilen ürünler(gözlük kabı, cüzdan, defter kabı, çanta vs.) hazırlanabiliyor. Bu keyifli yolculuğa katılarak yeteneklerinizi tekrar keşfedebilirsiniz.

SERAMİK, Atölye çalışmaları form bilgisi, yapım teknikleri ve çark kullanımıyla başlıyor. Farklı teknikler uygulanarak farklı objeler yapılıyor. Kurutma ve fırınlama aşamasında sonra değerlendirmeye geçiliyor.

YOGA, Hatha ve Yin Yoga pozlarından oluşan; her seviyeden katılımcıya uygun, kuvvetli ve aynı zamanda dingin bir pratik ile bedendeki dokuları güçlendiriyor; sınırlarınızın farkına varmanız ve o sınırları kabul edip gevşemeniz için alan açıyoruz. Unutmayın, bedenle bağınız arttığında yaşamla bağınız da artacaktır.. 

STOP MOTION, Animasyon filmlerinin temel tekniği olan Stop Motion atölyesinde, kendi Stop Motion filmimizi yapmak için gerekli teknik ve pratik bilgileri öğrenip, devamında akıllı telefonlarımız ile bir animasyon filmi çekiyoruz. 4 günlük atölyenin sonunda, dijital ortamda yayımlayabileceğimiz kendimize ait bir filmimiz oluyor. Bol gülmeli, bol maceralı ve bol bilgili atölyemize kendi filminin yönetmeni olmak isteyenleri bekliyoruz.

RİTİM, Genel olarak çalıp söylediğimiz bu atölyede temel ritim kalıpları, bunların nota değerleri, yazılış ve okunuşlarına bakıyoruz. Farklı enstrümanlarla (Darbuka, Bendir, Kahon, Tumba, Erbani,…) farklı ritimleri deneyimliyoruz. Grubun atrmosferine göre oluşan performansı sahneleyip paylaşıyoruz.

SALSA, Salsa ile ilgili bilgilerin ardından temel adım teknikleri öğretiliyor. Salsanın serbest dans stili olması, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak özgürce ve doğaçlama yöntemi ile kendine özgü figürler bulmasına olanak sağlıyor.

Bİ’TOHUM :Bi’Tohum Atölyesii’nde, temelde mango ve avokado tohumlarını, küçük bıçaklar ve özel şekillendirme aletleri kullanarak el ile şekillendirdiğimiz bir süreç işlemektedir.  Öncelikle birbirimizi ve malzemeyi tanıdığımız bir sohbetin arkasına herkes kendisine özel bir figür belirler ve seçtiğiniz tohumu figüre göre şekillendirirsiniz. Şekillendirme işlemi bittikten sonra elinizde küçük bir heykelcik veya rölyef benzeri ürünler olacaktır. Bu ürünleri neye dönüştüreceğimiz konusu da tamamen kişisel tercih.

BÜST & MASK, Erik ağaçları ve saksağan kuşları eşliğinde bir masanın etrafında kil (toprak) ile hayallerinizi şekillendirin. Hocamızın sizlere öğreteceği hızlandırılmış teknik ve hayal gücünizi arttıracak sohbetlerle dört günün sonunda kendi emeğinizle şekilendirdiğiniz ürününüz, atölye ve kamp alanındaki hatıralarınızın yanınızda götürebileceğiniz üç boyutlu bir tılsımı olacaktır. Tecrübe değil, hayal gücü gerektiren ve en önemlisi kendini keşfetmek isteyenlerin atölyesidir. Killenmek güzeldir;)

DEFTER ATÖLYESİ, farklı dikiş teknikleri gösterilerek, deri, keçe, mukavva gibi kapaklar yaparak, farklı renklerde kağıt, kumaş ve aksesuarlar kullanarak günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz kendimiz için özgün defterler oluşturmayı amaçlıyor. Kişinin el becerisi ve yaratıcılığını güçlendirici bir atölye.

MIZIKA, Mızıkayı tanıyarak mızıka ile yapılan stiller üzerine konuşup, tutuş ve üfleme tekniğini öğrenerek başladığımız atölyemizde tek delikten ses çıkarmak için alıştırmalar yapıyoruz, mızıka notası okumayı öğreniyoruz. Daha sonra bir veya iki şarkı çalıyor hale gelerek hiçbir müzik tecrübesi olmayan insanların bile mızıka  çalmasına vesile oluyoruz. Mızıkanız varsa kendinizinkiyle gelebilir, yoksa da kamptan temin edebileceğiniz mızıkanızla çalışarak kendi mızıkanızla evinize dönebilirsiniz:)

Upload Image...
Upload Image...

MAKREME (Arkadaşlık Bilekliği), Düğümleme tekniklerini öğreneceğiniz bu atölye çalışmamız sonucunda çeşitli renklerde ve farklı desenlerde bileklik, küpe gibi ürünler üretebilecek duruma geleceksiniz.

kayaköy sanat kampı

2011 yılında kampımız ve yöremizde çekilen videomuzu izlemek için tıklayabilirsiniz.

HABER LİSTESİ

Bizden haber almak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.