ATÖLYELER

FOTOĞRAF, Atölye çalışmaları, makinelerin ve objektiflerin tanıtımıyla başlıyor. Işık ve kompozisyon bilgilerinden sonra uygulamaya geçiliyor. Yürüyüşlerde ve denizde uygulamalar yapılıyor. Köyde at gezintisi sırasında hareket ve pan çekimleri gerçekleştiriliyor. Analog veya dijital makine ile atölyeye katılmak mümkün.

RESİM, Atölye çalışmaları desen bilgisi ve füzen uygulamasıyla başlıyor. Natürmort, doğa-peyzaj çalışmalarıyla birlikte pastel ve suluboya teknikleri konusunda temel bilgiler veriliyor.

GO, Bir Go oyuncusu tahtada gerçek hayatı yaşar. Yapılmış hamleler anılar gibidir; hatalar değiştirilemez ve oyun boyunca ayağınıza bağ olur. Hamle yaşanan andır; acı çekersiniz, mutlu olur ve hayatta kalabilmek veya rakibi yok edebilmek için çalışırsınız.

SERAMİK, Atölye çalışmaları form bilgisi, yapım teknikleri ve çark kullanımıyla başlıyor. Farklı teknikler uygulanarak farklı objeler yapılıyor. Kurutma ve fırınlama aşamasında sonra değerlendirmeye geçiliyor.

YOGA, Hatha ve Yin Yoga pozlarından oluşan; her seviyeden katılımcıya uygun, kuvvetli ve aynı zamanda dingin bir pratik ile bedendeki dokuları güçlendiriyor; sınırlarınızın farkına varmanız ve o sınırları kabul edip gevşemeniz için alan açıyoruz. Unutmayın, bedenle bağınız arttığında yaşamla bağınız da artacaktır.. 

STOP MOTION, Animasyon filmlerinin temel tekniği olan Stop Motion atölyesinde, kendi Stop Motion filmimizi yapmak için gerekli teknik ve pratik bilgileri öğrenip, devamında akıllı telefonlarımız ile bir animasyon filmi çekiyoruz. 4 günlük atölyenin sonunda, dijital ortamda yayımlayabileceğimiz kendimize ait bir filmimiz oluyor. Bol gülmeli, bol maceralı ve bol bilgili atölyemize kendi filminin yönetmeni olmak isteyenleri bekliyoruz.

RİTİM, Genel olarak çalıp söylediğimiz bu atölyede temel ritim kalıpları, bunların nota değerleri, yazılış ve okunuşlarına bakıyoruz. Farklı enstrümanlarla (Darbuka, Bendir, Kahon, Tumba, Erbani,…) farklı ritimleri deneyimliyoruz. Grubun atrmosferine göre oluşan performansı sahneleyip paylaşıyoruz.

SALSA, Salsa ile ilgili bilgilerin ardından temel adım teknikleri öğretiliyor. Salsanın serbest dans stili olması, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak özgürce ve doğaçlama yöntemi ile kendine özgü figürler bulmasına olanak sağlıyor.

Bİ’TOHUM :Bi’Tohum Atölyesii’nde, temelde mango ve avokado tohumlarını, küçük bıçaklar ve özel şekillendirme aletleri kullanarak el ile şekillendirdiğimiz bir süreç işlemektedir.  Öncelikle birbirimizi ve malzemeyi tanıdığımız bir sohbetin arkasına herkes kendisine özel bir figür belirler ve seçtiğiniz tohumu figüre göre şekillendirirsiniz. Şekillendirme işlemi bittikten sonra elinizde küçük bir heykelcik veya rölyef benzeri ürünler olacaktır. Bu ürünleri neye dönüştüreceğimiz konusu da tamamen kişisel tercih.

BÜST & MASK, Erik ağaçları ve saksağan kuşları eşliğinde bir masanın etrafında kil (toprak) ile hayallerinizi şekillendirin. Hocamızın sizlere öğreteceği hızlandırılmış teknik ve hayal gücünizi arttıracak sohbetlerle dört günün sonunda kendi emeğinizle şekilendirdiğiniz ürününüz, atölye ve kamp alanındaki hatıralarınızın yanınızda götürebileceğiniz üç boyutlu bir tılsımı olacaktır. Tecrübe değil, hayal gücü gerektiren ve en önemlisi kendini keşfetmek isteyenlerin atölyesidir. Killenmek güzeldir;)

KİLİM DOKUMA, Atölyemiz Türk halıcılığı ve halıcılığın genel tarihçesiyle başlar. Tezgahların, yünlerin ve çeşitlerinin tanıtılması, çözüğün tanıtılması, çözülmesi ve tezgaha takılmasıyla devam ederek desen tanıtımı ve desenin kilime aktarılmasıyla son buluyor.

KASNAK & TUAL, Atölyesinde resim ve nakışın bir araya getirildiği karma bir kolajlama tekniği gerçekleştirmekteyiz. Katılımcının yaratıcılığı sonucu orta çıkan desenleri kumaşa aktarıp farklı boyama teknikleri kullanarak  ve son katman olan ipliklerle belli nakış tekniklerini uygulayarak kolajlama çalışmamızı tamamlıyoruz.

BATİK, Avant-garde batik atölyesi geleneksel mum batikten farklı olarak çalışılan serbest stil batik uygulamasında bağlama, baskı ve artistik süsleme öne çıkmaktadır.

MIZIKA, Mızıkayı tanıyarak mızıka ile yapılan stiller üzerine konuşup, tutuş ve üfleme tekniğini öğrenerek başladığımız atölyemizde tek delikten ses çıkarmak için alıştırmalar yapıyoruz, mızıka notası okumayı öğreniyoruz. Daha sonra bir veya iki şarkı çalıyor hale gelerek hiçbir müzik tecrübesi olmayan insanların bile mızıka  çalmasına vesile oluyoruz. Mızıkanız varsa kendinizinkiyle gelebilir, yoksa da kamptan temin edebileceğiniz mızıkanızla çalışarak kendi mızıkanızla evinize dönebilirsiniz:)

AHŞAP OYMA, Ahşap bir parça üzerinde çalışarak işin tekniğini ve kullanacağınız aletleri öğreneceksiniz. Atölyede hayal gücünüzle kendi tasarımınızı yaratabilir ya da hazır tasarımlardan birini kullanarak kendi aksesuarlarınızı yapabilirsiniz.

MAKREME (Arkadaşlık Bilekliği), Düğümleme tekniklerini öğreneceğiniz bu atölye çalışmamız sonucunda çeşitli renklerde ve farklı desenlerde bileklik, küpe gibi ürünler üretebilecek duruma geleceksiniz.

DERİ ATÖLYESİ, Atölye çalışması, deri işleme zanaatına ait temel dikiş tekniklerini öğrenerek başlıyor. Özel beceri gerekmeksizin kısa sürede öğrenilen teknikler ile renkli parça derilerden istenilen ürünler(gözlük kabı, cüzdan, defter kabı, çanta vs.) hazırlanabiliyor. Bu keyifli yolculuğa katılarak yeteneklerinizi tekrar keşfedebilirsiniz.

kayaköy sanat kampı

2011 yılında kampımız ve yöremizde çekilen videomuzu izlemek için tıklayabilirsiniz.

HABER LİSTESİ

Bizden haber almak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.