ATÖLYELER

Fotoğraf, Atölye çalışmaları, makinelerin ve objektiflerin tanıtımıyla başlıyor. Işık ve kompozisyon bilgilerinden sonra uygulamaya geçiliyor. Yürüyüşlerde ve denizde uygulamalar yapılıyor. Köyde at gezintisi sırasında hareket ve pan çekimleri gerçekleştiriliyor. Analog veya dijital makine ile atölyeye katılmak mümkün.

Resim, Atölye çalışmaları desen bilgisi ve füzen uygulamasıyla başlıyor. Natürmort, doğa-peyzaj çalışmalarıyla birlikte pastel ve suluboya teknikleri konusunda temel bilgiler veriliyor.

Go, Bir Go oyuncusu tahtada gerçek hayatı yaşar. Yapılmış hamleler anılar gibidir; hatalar değiştirilemez ve oyun boyunca ayağınıza bağ olur. Hamle yaşanan andır; acı çekersiniz, mutlu olur ve hayatta kalabilmek veya rakibi yok edebilmek için çalışırsınız.

Seramik, Atölye çalışmaları form bilgisi, yapım teknikleri ve çark kullanımıyla başlıyor. Farklı teknikler uygulanarak farklı objeler yapılıyor. Kurutma ve fırınlama aşamasında sonra değerlendirmeye geçiliyor.

Yoga, İyengar Yoga ile bedenimizin sınırlarını keşfediyor, kas ve eklemlerimizin tamamını çalıştırıyor, kan dolaşımımızı hızlandırıyoruz. Meditasyonla zihnimizi sakinleştirirken kendimizi dinliyoruz. Tek bir kuralımız var: Yapabildiğin kadarını yap; daha fazlasını ve daha azını değil…

Ebru Sanatı, Tüm dostlara selam ola. Güzelliklerden bir dem olan ebru sanatında renkleri seçen sizlersiniz. Fırça sizin elinizden şekil vermekte. Bilinmeyen bir güç ise tüm boya zerreciklerinin şeklini, büyüklüğünü, dağılımını şekillendirmekte. Bizi sarıp sarmalayan bu güçle doğduğumuzdan beri birlikteyiz.

Ritim, Çalışmalar teorik ve uygulamalı olmak üzere Kayaköy’ün doğal ve zengin mekanlarında yapılıyor ve iki bölümden oluşuyor. Teorik bölümde öğrenilen genel ritim bilgisinin ardından vuruş teknikleri, bas-tiz renkleri ayırt edebilme, ritim çeşitleme ve düzenleme uygulanıyor.

Salsa, Salsa ile ilgili bilgilerin ardından temel adım teknikleri öğretiliyor. Salsanın serbest dans stili olması, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak özgürce ve doğaçlama yöntemi ile kendine özgü figürler bulmasına olanak sağlıyor.

Ahşap Boyama, Guaj boyanın kullanıldığı desen çalışması ile başlayan ahşap atölyesi, transfer ve baskı tekniklerinin uygulanması ile devam ediyor.

Kabak Boyama, Yöremizden topladığımız kurutulmuş su kabaklarının üzerlerini çeşitli tekniklerle boyayarak onlara hayat veriyoruz.

Kilim Dokuma, Atölyemiz Türk halıcılığı ve halıcılığın genel tarihçesiyle başlar. Tezgahların, yünlerin ve çeşitlerinin tanıtılması, çözüğün tanıtılması, çözülmesi ve tezgaha takılmasıyla devam ederek desen tanıtımı ve desenin kilime aktarılmasıyla son buluyor.

Mozaik, Atölye çalışmalarında farklı materyalleri bir araya getirerek hayal gücümüzün sınırlarını zorluyoruz.

Batik, Avant-garde batik atölyesi geleneksel mum batikten farklı olarak çalışılan serbest stil batik uygulamasında bağlama, baskı ve artistik süsleme öne çıkmaktadır.

Mumlu Batik, Batik bir kumaş boyama yöntemidir. Kumaşın üzerine istenilen bir desen çizilerek bazı yerler boya emmesi için balmumu ile kaplanır. Bu yöntem çoğunlukla pamuklu kumaş üzerine mavi, kahverengi ve kırmızıdan oluşan geleneksel renklerle uygulanır.

Ahşap Oyma, Ahşap bir parça üzerinde çalışarak işin tekniğini ve kullanacağınız aletleri öğreneceksiniz. Atölyede hayal gücünüzle kendi tasarımınızı yaratabilir ya da hazır tasarımlardan birini kullanarak kendi aksesuarlarınızı yapabilirsiniz.

Makreme (Arkadaşlık Bilekliği), Düğümleme tekniklerini öğreneceğiniz bu atölye çalışmamız sonucunda çeşitli renklerde ve farklı desenlerde bileklik, küpe gibi ürünler üretebilecek duruma geleceksiniz.

Deri Atölyesi, Deri yumuşakken oldukça kolay şekil verilerek üzerinde çalışılabilen bir malzemedir. Bizler bir parça deriyi büküp, kıvırıp çentikleyerek bir yüz şekli vereceğiz. Kurutma ve boyama işleminden sonra dekoratif olarak kullanabileceğiniz bu deriden bir maske karakteriniz ve bilekliğiniz olacak.

Mandala, Atölyede çizim becerisi gerekmeksizin öğrenilecek metodla kendi mandala desenlerinizi oluştururken, odaklanma yeteneklerinin gelişmesi ve zihnin kaygı yaratan düşünce üretim sürecinin huzur veren bir boşlukla dolması hedeflenmektedir.

kayaköy sanat kampı

2011 yılında kampımız ve yöremizde çekilen videomuzu izlemek için tıklayabilirsiniz.

HABER LİSTESİ

Bizden haber almak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.